حصاروئیه در هفته ای که گذشت

با عرض سلام و تبریک سال نو خدمت همه بازدیدکنندگان عزیز 

 

۲۹ فروردین ساعت 07:۲۰:۲۷ همزمان با تحویل سال ۱۳۹۳ اهالی روستای حصاروئیه نیز گرد هم آمده بودند تا در لحظه تحویل سال نو در کنار هم باشند و برای سالی خوب همراه با سلامتی و موفقیت برای یکدیگر دعا کنند.بعد از انجام مراسم ویژه تحویل سال اهالی عید را به یکدیگر تبریک گفتند و برای هم آرزوی موفقیت و سلامتی کردند.


 

جمعه اولین روز فروردین۱۳۹۳ از شلوغ ترین روزهای دید و بازید اهالی حصاروئیه از یکدیگر بود. معمولا در اولین روز سال مردم بیشتر به دیدن کسانی می روند که در سال گذشته عزیزی را از دست داده اند. همچنین بزرگان فامیل و سالخوردگان از جمله کسانی بودند که همچون سال های گذشته میزبان جوانتر ها بودند.


 

همچنین صبح جمعه خانم عذرا الله دینی از اهالی محترم روستای حصاروئیه دچار زمین خوردگی شد و از ناحیه کتف دچار آسیب دیدگی شد که با کمک اورژانس شهربابک به بیمارستان منتقل شد و پس از معاینات لازم مشخص شد که دچار دررفتگی استخوان کتف شده اند که توسط پزشک کشیک استخوان در رفته جا انداخته شد و بیمار به سلامت به خانه باز گشت. جا دارد از حضور سریع و به موقع اورژانس تشکر کنیم. 

 


اهالی روستا بر طبق سنت دیرین و روال سالهای گذشته اولین شنبه سال را همچون روز سیزده به دامن کوه و طبیعت رفتند. از آنجایی که شنبه اولین روزکاری هفته می باشد ، مردم با حضور در طبیعت و  گشت و گذار با روحیه ای دو چندان مابقی روز های هفته را سپری می کنند و حالا این سنت دیرین در بین مردم حصاروئیه نیز وجود دارد.یکشنبه سوم فروردین نیز طبق روال سالهای اخیر همایش پیاده روی خانواده از پشت مدرسه قدیم حصاروئیه تا دامنه کوه حصاروئیه به همت جمعی از جوانان روستا برگزار شد که اکثر خانواده ها در این همایش شرکت کردند.لازم به ذکر است که این پیاده روی راس ساعت 8:30 دقیقه آغاز شد و پس ازحدود 40 دقیقه پیاده روی شرکت کنندگان به دامنه کوه حصاروئیه رسیدند که ابتدا مهمان خانواده سعید قائینی به صرف آش بودند و سپس نصیر علیخانی ،احسان فاطمی مقدم و محس نصرالدینی به همراه سید هدایت فاطمی مقدم برنامه های شاد و مفرحی را اجرا کردند.در پایان نیز به 7 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایز نفیسی از جمله دو دستگاه دوچرخه و پنج عدد سکه طلا اعطا شد.در اینجا لازم است که از تلاشهای آقایان مسعود قائینی، سید علی فاطمی مقدم و سید احسان فاطمی مقدم تشکر ویژه نمایم.


برندگان دوچرخه: 1- معصومه قائینی  2- افسر کریمیان

برندگان سکه طلا: 1- رحیم قائینی 2- رادین الله دینی 3- شعبان قائینی 4- آمنه قائینی 5- معصومه کریمیهمچنین متاسفانه عده ای از خدا بی خبر شبانه به آغل گوسفندان یکی از اهالی جدید حصاروئیه از (آشنایان صفر حیدری) که مدتی است در خانه سابق درویش قائینی ساکن می باشند ، حمله می کنند و از روی عمد تعداد 5 راس گوسفند بی زبان به طرز فجیعی سر می برند و همان جا رها می کنند. تلاش های صاحب گوسفندان برای پیدا کردن این مجرمان تا کنون بی نتیجه مانده است.چنین اتفاقی تا کنون در حصاروئیه بی سابقه بوده است.