X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
هر کجا مار است آنجاست مال

 

از قدیم این ضرب المثل ها و اشعار را شنیده ایم. مار روی مال می خوابد٬ هر کجا مار است آنجاست مال و یا این بیت زیبای خواجوی کرمانی: 

 

گر گنج طلب میداری از مار مترس ای دل                  ور خرمن گل خواهی از خار مترس ای دل 

 

 گفتن اینها بهانه است برای اینکه چندی پیش در پدیده ای نادر باخبر شدیم در یکی از خانه اهالی روستای حصاروئیه تعداد زیادی مار پیدا شده که همه آنها ظرف مدت یکی دوهفته نمایان شدند که به شکر خدا آسیبی هم به اهالی خانه نرساندند.  

حدود ۲۱ بچه مار که طولی حدود بیست سانتیمتر داشتند و ظاهرا مشخص هم نشد که از کجا وارد خانه شدند ٬ ظرف مدت ۱۰ تا ۱۵ روز در اتاقهای خانه یکی از اهالی روستا بتدریج پدیدار شدند و تا حدودی باعث ترس و وحشت صاحب خانه هم شدند. البته بایستی خاطر نشان کرد که دیوار های سنگی خانه های روستایی مامن مناسبی برای زندگی انواع و اقسام مختلف جانوران می باشد که مار ها نیز از این قضیه مستثنی نیستند و مکان مناسبی برای تخم گذاری و تولید مثل آنها می باشد. در چند سال اخیر نیز هجوم مارها به خانه یکی دیگر از اهالی روستای حصاروئیه منجر به مهاجرت آنها از روستا شد. 

 

 حال باید دید آیا واقعا در این خانه ها گنجی نهفته است و یا اینکه مار و مال تنها یک افسانه است و قدیمی ها فقط برای اینکه گنج هایشان در امان بمانند می گفته اند که نزدیک گنجشان ماری بزرگ خفته است تا شاید از غارت دیگران در امان بماند.