X
تبلیغات
رایتل
اسفند و خانه تکانی

باز هم به پایان یکی دیگر از سالهای هجری شمسی رسیدیم سال ۱۳۹۰آخرین روزهای خود راسپری می کند و رو پایان است. زمستانی سرد و به یاد ماندنی را پشت سر گذاشتیم. خاطرات زیادی را در این سال به یادگار گذاشتیم. امیدواریم سالی خوب و پر خیر و برکت برای همه شما عزیزان بوده باشد و با شور و شوقی ویژه به استقبال سال نو  بروید. به ماه اسفند که می رسیم تلاش و تکاپوی مردم بیشتر می شود، گویی قرار است اتفاقی بزرگ رخ دهد، بلی چنین نیز هست یکسال را با تمام خوبی و بدیهایش پشت سر می گذاریم و باید برای سال جدید تدارکی ویژه دید.  

 

یکی از رسوم بسیار پسندیده ایرانیان رسم خانه تکانی است که هرساله در اسفند ماه شروع می شود و تا قبل از شروع سال جدید پایان می پذیرد به طوری که مراسم سال نو را گویی در فضائی نو و به دور از گرد و غبار و هر نوع آلودگی بجا می آورند. مردم  روستای حصاروئیه نیز هم اکنون در تدارک امر خانه تکانی هستند .شستن فرش و موکت خانه ها ٬ گرد گیری٬ تمیز کردن خانه و مرتب کردن اسباب و اثاثیه از جمله کارهایی است که این روزها همه را سخت مشغول کرده است تا در شب عید خیالشان راحت باشد. 

 

 امیدواریم با زدودن گرد و غبار از خانه هایمان گرد و غبار دل را نیز بشوییم و با دلی صاف و بدور از هر گونه کدورت و کینه ای نسبت به همنوعان خویش به استقبال سال جدید برویم