X
تبلیغات
رایتل
سیزده بدر
سیزده بدر  روز آشتی مردم با طبیعت ، آخرین روز از تعطیلات سال جدید را در کنار یکدیگر سپری کردن ، پا گذاشتن به دامن دشت ها ، کوهها ، باغ ها و اماکن تفریحی ، دور ریختن سبزه ها ، اینها بخشی از آیین سیزده بدر در روز 13 فروردین است که باعث نشاط روح و روان می شود. برخی از مردم معتقد هستند با خروج از خانه و همنشینی با طبیعت، نحسی روز 13 و امکان رخداد اتفاقات ناگوار را از خود دور می کنند.  البته عده ای هم هیچ یک از روزهای سال را نحس و بد یمن نشمرده و قریب به اتفاق روز سیزده نوروز را بسیار مسعود و فرخنده دانسته اند.
هفت کوه ، کوه حصاروئیه ، تل سنگ آتش ، پیر قوچان ، چاه قندو  و سرده از جمله مکانهای شلوغ سیزده بدر اهالی روستای حصاروئیه است که مردم آخرین روز تعطیلات  نوروز را سپری می کنند تا بعد از سیزده روز ایام نوروز با روحیه ای دو چندان و با انرژی سال کاری خود را آغاز کنند. فراموش نکنیم که در این روز  طبیعت و محیط زیست خود را تمیز نگاه داریم  و از ریختن آشغال و زباله در  طبیعت خودداری کنیم.

امیدواریم که به یاری خدا سال 89 سالی خوب و خرم و همراه با موفقیت و شادی برای همه ایرانیان  و بخصوص اهالی محترم روستای حصاروئیه باشد.