X
تبلیغات
رایتل
آئین نامه سیزدهمین دوره مسابقات جام نوروزی روستای حصاروئیه

سیزدهمین دوره مسابقات نوروزی روستای حصاروئیه

                                       ((جام طلایی))                                     

                                                       

پیشاپیش ضمن عرض  تبریک  به مناسبت  حلول  سال  جدید و  به امید آنکه شادی سرآغازگر روزهای زندگیتان  در  شروع  سال نو  شمسی  باشد و نوروز باستانی را باشور و شعف صد  چندان برگزار کنید که مطمئنا نیازمند روح شاد و  تن سالم است لذا به منظور حفظ سلامتی و تندرستی و ایجاد  روحیه همدلی و وحدت در بین  جوانان  روستا و همچنین  با هدف بسط و توسعه  فعالیتهای ورزشی  درسطح   جامعه روستایی  بویژه  در حیطه  رشته ورزشی  فوتبال که  دارای محبوبیت  و علاقمندی خاصی در  بین  اقشار  جامعه می باشد ، در  سالهای   گذشته  کمیته ورزشی حصاروئیه  در ایام  نوروز اقدام  به برگزاری مسابقات فوتبال مینموده  است که  با برنامه ریزی های انجام  شده در سال 1387  نیز این مسابقات با شکوه هرچه  تمامتر و با حضور 8تیم  برگزار خواهد شد لذا با توجه به اینکه برگزاری این مسابقات می تواند نقشی بس عظیم در پیوند و ارتباط  بین جوانان روستاهای همجوار داشته باشد و پدیده هایی را از بین این جوانان شناسایی و  جهت حضور در  مسابقات  لیگ شهرستانی واستانی واگر به  گزاف نگفته باشیم حتی به لیگ کشور معرفی و صاحب نام و آوازه گرداند که در آنصورت افتخاری بس عظیم  برای روستا و شهر  همیشه افتخار آفرینمان  شهربابک  خواهد بود (انشاءالله) لذا برای فراهم نمودن  فضای رقابتی سالم واصلاح یا  حذف شیوه های سنتی برآن شدیم تا  با تنظیم آئین نامه ای برابر با قوانین بین المللی فیفا نسبت به برگزاری  این مسابقات  اقدام شود  که این آئین نامه  به  شرح  ذیل  جهت استحضار تیم های حاضر در مسابقات و رعایت نکات ذکر شده در این دستورالعمل تقدیم میگردد.  

                       

   ماده 1 - مکان برگزاری مسابقات :

زمین ورزشی روستای حصاروئیه

گروه یک: A,B,C,D

گروه دو: E,F,G,H

ماده دو- تاریخ برگزاری :

زمان برگزاری مسابقات دوم لغایت دوازدهم  فروردین ماه سال 1387 تعیین و اعلام می گردد .

ماده سه- شرایط و نحوه برگزاری مسابقات :

1- کلیه افراد شرکت کننده در مسابقات درقالب یک تیم ملزم به ارائه کارت شناسایی می باشند .

2- کلیه تیم های شرکت کننده در مسابقات ملزم به داشتن پیراهن وشورت همرنگ وجوراب،ساق بند و کفش ورزشی مناسب بوده و در غیر اینصورت از ورود آنان به زمین جلوگیری خواهد شد .(توجه به این نکته مهم است و حتما باید رعایت شود ).

3- کلیه تیم های حاضر در مسابقات بایستی اسامی نفرات تیم خود را (حداقل 14 و حداکثر 18  نفر) به همراه یک نفر مربی  ونماینده تام الاختیارتیم تا 10 روز قبل از شروع مسابقات به هیئت یرگزاری مسابقات تحویل نمایند .

4- پس از این تاریخ امکان اضافه نمودن نفرات جدید به لیست تحویلی به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود .

5- کمیته برگزاری مسابقات نسبت به تشکیل کمیته فنی مرکب از نمایندگان تیم ها وتنی چند از پیش کسوتان فوتبال جهت نظارت بر برگزاری مسابقات و احیانا حل مسائل پیش آمده اقدام خواهد نمود.

6- تیم های اول و دوم هرگروه به عنوان تیم برگزیده به دور بعد راه یافته ، که در دور بعد تیم نخست هر گروه با تیم دوم گروه مقابل با هم رقابت خواهند کرد و تیم های بازنده مسابقه رده بندی و تیم های پیروز بازی فینال رابرگزار خواهند کرد .

7- با توجه به محدودیت زمانی برای برگزاری مسابقات نامساعد بودن اوضاع جوی مانع از انجام مسابقات نخواهد شد و طبق برنامه  در روز مسابقه حضور تیم ها الزامی و در صورت عدم حضور یک تیم بازنده اعلام خواهد شد و حق هرگونه اعتراض سلب میگردد.

8- بازی اول در هر روز راس سا عت 30/8 صبح آغاز و بازی دوم بلافاصله پس از پایان بازی اول انجام خواهد شد .

9-  کلیه تیمهای شرکت کننده بایستی حداکثر 20 دقیقه قبل از شروع بازی در زمین حاضر وتاخیر بیش از این موجب لغو بازی و منظور نمودن امتیاز به تیم مقابل خواهد بود .

10- مراسم افتتاحیه در مورخ 2/1/87 قبل از شروع بازی اول با حضور مقامات شهرستان ، نمایندگان جراید ،وبلاگ نویسان شهرستان ،اهالی روستا ،کلیه تیم های شرکت کننده در مسابقات و دوستداران و حامیان فوتبال روستا و شهرستان برگزار خواهد شد .

11- عضویت بازیکنان فقط در تیم های محل سکونتشان امکان پذیر می باشد .

تبصره 1 :

در صورت مشاهده تخلف برابر ضوابط فنی و مستندات آیین نامه کمیته انظباطی با متخلف یا خاطیان برخورد خواهد شد

ماده چهار-  تشریح ضوابط و مقررات فنی مسابقات :

1- حسب هماهنگی و تصمیمات متخذه مقرر شداعضای کمیته فنی  به عنوان ناظر کمیته برگزاری، مسابقات را نظارت نمایند .

تبصره2:

حکم ناظران مسابقات پس از تعیین اعضای کمیته فنی فوتبال صادروابلاغ خواهد شد .

2- اعضاء هر تیم مرکب از 18بازیکن ، یک مربی و یک نفر نماینده تام الاختیار جمعا 20 نفرخواهد بود.

3-  هر یک از تیم ها می بایست دو داور فعال با سابقه خوب قضاوت را معرفی (این افراد لزوماً  باید از طرف کمیته فنی تایید شده باشند ) تا در صورت نیاز در طول مسابقات به عنوان کمک داور از آنان استفاده شود .

4- هر یک از تیم ها مجاز به استفاده از 3بازیکن رده سنی زیر  17 سال با رعایت سایر شرایط استنادی در بخشنامه می باشند .

تبصره3:

شرایط سنی بازیکنان 17 سال به بالا (قبل از 1/1/1370 ) تعیین و اعلام میگردد.

5-  هر یک از تیم ها موظف به داشتن یک و ترجیحا دو دست لباس مناسب ورزشی متحدالشکل با درج شماره های خوانا در پشت پیراهن های تیم بوده و بازیکنان می بایست ساق بند ، محافظ ، کفش مناسب ، شورت و جوراب ورزشی را نیز جهت استفاده در هر مسابقه بهمراه داشته باشند . 

6- مسابقات طبق آخرین قوانین و مقررات جاری فدراسیون فوتبال برگزار می شود .

7- در صورتی که تیمی به دوره بعدی مسابقات راه یابد و بدلیل آسیب دیدگی بازیکنان ، نیازمند در اختیار گرفتن بازیکن جدید باشند ، مراتب می بایست در نشستی با حضور نماینده تیم و مسئولین هیئت برگزاری و کمیته فنی، بررسی و تصمیم لازم با رعایت ضوابط مربوطه مندرج در این دستورالعمل اتخاذ خواهد شد .

8- هر بازیکن تا پایان مسابقات فقط اجازه عضویت در یک تیم را دارد . بدیهی است در غیر اینصورت با افراد و تیم خاطی طبق مقررات برخورد خواهد شد .

9- مسئولین ورزش روستایی میزبان ، جهت برگزاری هرچه مطلوب تر مسابقات می بایست ضمن تشکیل ستاد پشتیبانی و کمیته های فعال مرتبط پیرامون رویداد موردنظر و هماهنگی با هیئت فوتبال و سازمان تربیت بدنی  شهرستان  برنامه ریزی و اقدام شایسته را در خصوص تحقق اهداف برنامه معمول دارند .

10- در صورت وجودابهام وبروز اعتراض ، نماینده تام الاختیار تیم موظف است ، مراتب اعتراضیه خود را کتباً  بلافاصله پس از پایان بازی و همراه با مبلغ 000/50 ریال وجه نقد به کمیته برگزاری مسابقات گزارش و ارائه نماید .

11- تیم ها  مجاز به استفاده ازبازیکنان عضو باشگاههای حاضر در مسابقات لیگهای استان و کشور می باشند ، که مراتب این بند از طریق اخذ تأییدیه از هیئت فوتبال شهرستان مربوطه و ارائه آن به مسئول کمیته برگزاری مسابقات ضروری است.

12- حسب شرایط و موقعیت در صورت بروز هرگونه حادثه ای که خارج از محتویات دستورالعمل حاضر باشد ، تصمیم لازم از سوی کمیته فنی مسابقات متشکل از نمایندگان تام الاختیار تیم ها  ، پیشکسوتان ورزش روستایی و مدیر برگزاری مسابقات صادر و ابلاغ خواهد شد .

13- هیئت ورزش روستایی میزبان موظف است ضمن پیش بینی تمامی امکانات ، اقدامات لازم را در جهت تأمین امنیت مسابقات ، کادر پزشکی ، دعوت از جراید و رسانه های گروهی جهت پوشش خبری مسابقات و . . . معمول نماید .

14- تیم های شرکت کننده می بایست حتما در مراسم افتتاحیه با لباس فرم یکسان حضور داشته باشند .

ماده پنج-  مدارک و شرایط  لازم جهت ثبت نام :

1- یک قطعه عکس 4 × 3 .( پشت نویسی شده با ذکر مشخصات شناسنامه ای ) .

2-  ارائه اصل شناسنامه به همراه یکبرگ تصویر شناسنامه یا کپی کارت ملی .

3- عدم اشتهار به داشتن رفتارهای سوء ورزشی

4- دارای حداقل سن قید شده در بند 4 دستورالعمل باشد .

 

جدول برنامه برگزاری مسابقات فوتبال 1387

روستای حصاروئیه ((جام طلایی ))

ردیف

روز مسابقه

نام تیم ها

دیدار اول 30/8 صبح

دیدار دوم30/10 صبح

استراحت

1

2/1/87

افتتاحیه و

حصاروئیه +استبرق

محمد آباد + صباح

گروه 2

2

3/1/87

تعطیل

تعطیل

تعطیل

3

4/1/87

برفه الف +برفه ب

ده موسی +ساراب

گروه 1

4

5/1/87

استبرق +محمد آباد

حصاروئیه +صباح

گروه 2

5

6/1/87

ده موسی +برفه الف

ساراب +برفه ب

گروه 1

6

7/1/87

حصاروئیه +محمد آباد

استبرق +صباح

گروه 2

7

8/1/87

برفه الف +ساراب

ده موسی+برفه ب

گروه 1

8

9/1/87

استراحت

استراحت

استراحت

9

10/1/87

اول گروه1+دوم گروه 2

دوم گروه 1+اول گروه 2

----------

10

11/1/87

استراحت

استراحت

استراحت

11

12/1/87

اختتامیه و بازی رده بندی

بازی فینال

- ---------

 

 

گروه ب

گروه الف

برفه الف

استبرق 

ده موسی

محمد آباد

ساراب

حصاروئیه

برفه ب

صباح

                                                       

                                                            تورج قائینی

مدیر کمیته برنامه ریزی مسابقات فوتبال روستای حصاروئیه