X
تبلیغات
رایتل
لوگوی مسابقات

بنا به در خواست کمیته ی برگزاری مسابقات جام نوروزی حصاروئیه مبنی بر طراحی یک آرم ویژه برای این مسابقات٬ پس از بررسی و طراحی چندین پیش طرح (اتود) توسط دوست و همولایتی عزیزمان آقای سید ابوالقاسم فاطمی مقدم که طراح و گرافیست نیز می باشند ٬طرح فوق با رای کمیته برگزاری مسابقات به تایید نهایی رسید و بر روی لباس تیم نیز درج گردید. به گفته وی مشخصات طرح به شرح زیر می باشد:

 

× طرح فوق بر گرفته از یک نقش تاریخی از یک ظرف سفال مربوط به قرن 5 هجری می باشد .که در ضمن قدیمی بودن ، نقوش اسلیمی آن یاد آور طبیعت ، نوروز و بهار است.

 

× طراح در تلفیق یک توپ با نقش فوق سعی در ارائه ی سمبلی از ورزش و بهار که به راحتی گویای دوره ای از مسابقات ورزشی که در نوروز و  بهار هرسال برگزار می شوند داشته است .

 

× طرح مدور و گرد نقش اسلیمی در مرکز و دایره ای که پیرامون آن رسم شده (برای تقویت چرخش چشم ) تداعی کننده ی دوره ای بودن و برگزاری سالانه ی این مسابقات می باشد.

 

× رنگهای طلایی و سبز بکاررفته در آرم مذکور نیز ضمن تقویت نمادهای ورزش ، قهرمانی و بهار ، نمادی از یکی از اصلی ترین شعارهای این مسابقات یعنی صلح ، دوستی و برادری می باشند.

 

×برای معرفی آرم در گرداگرد آن « جام نوروزی حصاروئیه » به صورت فارسی و لاتین نوشته شده است .